Teşhis tedavi

 1. Toplu Tarama
  Yüksek Kan Basıncının takibi ve tedavisindeki kriterleri belirleyen Amerikan Sağlık Komitesi JNC7, OSA’yı hipertansiyonun teşhis edilebilir nedenlerinin en başında listeliyor. Kalp Yetmezliği ve Hipertansiyon ilişkisi için kısa sorular, basit bir anketle hastaya veya refakatçisine sorulabilir.
 2. Teşhis
  Uyku laboratuvarında Polisomnografi (PSG) ya da taşınabilir ev tipi Poligrafi (PG) cihazları kullanılır. Respironics Ürünleri: Alice 5 (Polisomnografi) / Stardust 2 (Poligrafi)
 3. Tedavi
  CPAP terapisi, çeşitli şekillerde uygulanabilir; çift düzeyli basınç (BiPAP) , sabit basınç (CPAP) ve Otomatik değişken basınç (Oto-CPAP / Oto-BiPAP).
 4. Hasta Takibi
  Hastanın tedavisi yalnızca PAP terapi ile sınırlı değildir. Birçok kalp hastası gibi, Uyku Apneli hastaların da takibinin yapılması gerekir. Encore Pro SmartCard ile birlikte FOSQ (Uyku Anketinin İşlevsel Sonuçları) ve Encore Pro Hasta Takip Yazılım paketinin birlikte kullanımı, hastanın sağlıklı şekilde tedavisini devam ettirmesinde önemli bir rol oynar. (Respironics Ürünleri: FOSQ, Encore SmartCard, Encore Pro)
Kalp Yetmezliğinde PAP Tedavisinin Pozitif Etkileri
Uyku Apnesi ve Periyodik Solunum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir